هنوز زمان زیادی از معرفی سری آيفون 13 نگذشته؛ اما شایعات زیادی درباره iPhone 14 منتشر شده است. بیایید نگاهی به تاریخ عرضه،‌ قیمت، مشخصات فنی و هرآنچه درباره اپل آيفون 14 می‌دانیم،‌ بیندازیم.

حتی پیش از معرفی آیفون‌۱۳ نیز سری آيفون ۱۴ اپل به یکی از ترند‌های توییتر تبدیل شده بود و حالا نیز تنور شایعات مربوط به گوشی‌های ۲۰۲۲ اپل در حال گرم شدن است.

همه چیز درباره اپل آيفون ۱۴

اپل در ۲۳ شهریور ماه و درخلال یک رویداد مجازی از جدیدترین پرچمداران خود که شامل آيفون ۱۳ مینی، آيفون ۱۳، آيفون‌ ۱۳ پرو و آيفون ۱۳ پرو مکس می‌شدند در کنار اپل واچ سری ۷، آيپد مینی ۶ و نسل نهم آيپد رونمایی کرد. این گوشی‌ها هم اکنون وارد بازار شده‌اند. هرچند که مشکلات ایجاد شده به خاطر کووید ۱۹ در زنجیره تامین سبب شده که تحویل برخی سفارشات با تاخیر چند هفته‌ای همراه شود.

يفون ۱۳ با برخی تغییرات جزئی در طراحی کلی دستگاه عرضه شد. اپل همچنین ویژگی‌هایی را به این گوشی‌ها اضافه کرد که طرفداران این شرکت مدت‌ها بود که منتظر آنها بودند و شایعات نیز به احتمال اضافه شدن آنها اشاره داشتند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به نسخه‌ای مجهز به حافظه ذخیره سازی ۱ ترابایتی، رنگ‌های جدید و نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز اشاره کرد.

البته برخی شایعات نیز درست از آب در نیامدند؛ اما خب سال بعد هم باید ویژگی‌های جدیدی به این گوشی‌ها اضافه شوند. در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره تاریخ عرضه آيفون ۱۴، قیمت و دیگر مشخصات فنی و ویژگی‌هایش نداریم.

مهمترین شایعات منتشر شده به احتمال استفاده از طراحی بدون ناچ برای برخی مدل‌ها و جایگزین شدن حفره مرکزی نمایشگر برای جا دادن دوربین سلفی، رفتن تاچ آيدی به زیر نمایشگر، استفاده از یک آلیاژ تیتانیوم مقاوم‌تر، حذف برآمدگی دوربین‌های پشت گوشی، تغییر ابعاد نمایشگر هر ۴ عضو جدید آيفون و مرگ آيفون مینی اشاره دارند.

تعداد گوشی‌های خانواده آيفون ۱۴ اپل

بر اساس شنیده‌ها در سری گوشی‌های ۲۰۲۲ اپل دیگر خبری از مدل مینی نخواهد بود و در عوض اپل روی گوشی‌های بزرگتر تمرکز خواهد کرد. در اوایل تابستان بود که Nikkei Asian Review پیش‌بینی خود از مرگ آيفون 14 مینی را منتشر کرد و حتی مینگ چی کوئو، تحلیلگر معروف محصولات اپل نیز اعلام کرد که زمان زیادی از عمر سری مینی اپل باقی نمانده است.

هرچند وی اعلام کرد که سری iPhone 14 همچنان از ۴ مدل مختلف تشکیل خواهد شد. یک مدل بالارده و یک مدل با امکانات پایین‌تر. هرکدام از این دو مدل هم در دو اندازه مختلف عرضه خواهند شد.

در مورد نام آیفون ۱۳ حدس و گمان‌های زیادی زده می‌شد و عده‌ای گمان می‌کردند که به خاطر خرافات مربوط به عدد ۱۳، اپل به سراغ نام دیگری خواهد رفت. این مسائل در مورد آيفون ۱۴ مطرح نخواهند شد؛ اما با همه اینها تغییر کوچکی را در مدل نامگذاری اپل شاهد خواهیم بود.

  • آيفون ۱۴
  • آيفون ۱۴ مکس
  • آيفون ۱۴ پرو
  • آيفون ۱۴ پرو مکس

واژه پرو نشانه مشخصات قوی‌تر و واژه مکس نشانه اندازه نمایشگر بزرگتر خواهد بود.

1 دیدگاه در “ایفون 14 از معرفی تا بررسی و مشخصات

  1. سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *